RU
|
EN
Sandėliavimas

"Reliz order" sistema

„Release orderių“ sistema sukurta mūsų klientų patogumui. Ji turi dvi funkcijas. Pirmoji funkcija, kada krovinys atkeliauja į Klaipėdą ir jau turi gavėją, bet siuntėjas turi pagrindą užlaikyti krovinio išdavimą, ryšium su neapmokėjimu arba dėl kitų priežasčių. Antroji funkcija – kada krovinys atkeliauja į Klaipėdą neturėdamas konkretaus gavėjo, o krovinio dokumentuose nurodoma „To order“(„Pagal užsakymą“). Sistema paprasta. Abiem atvejais krovinys neišduodamas kol siuntėjas nepatvirtino. Vienok, abiem atvejais mums būtinas raštiškas leidimas nuo siuntėjo, leidžiantis išsiųsti krovinį, t.y.- „Release orderis“, kuriame nurodoma sekanti informacija:
 1. Release‘o numeris
 2. Laivo( ar kito transporto ) pavadinimas, kuriuo atkeliavo krovinys
 3. Laivo atvykimo į Klaipėdą data
 4. Konosamento (ar kito transporto dokumento), kuriuo atkeliavo krovinys, numeris
 5. Kompanijos, patvirtinančios išsiuntimą, pavadinimas
 6. Kompanijos, gaunančios leidimą pasiimti krovinį, pavadinimas
 7. Produkcijos pavadinimas
 8. Produkcijos markiruotė (suženklinimas)
 9. Produkcijos kiekis – dėžių skaičius, svoris neto
 10. Kompanijos pavadinimas, kuriai perduodama atsakomybė atsiskaityti už krovinio sandėliavimą, nurodant nuo kurios datos ji už tai moka ( po release‘o datos)
Visą šią informaciją išsiųskite elektroniniu paštu gt.klaipeda@green.lt  arba faksu +370 46 492886.
Pagalvojote: „Tiek daug informacijos. Tiek daug detalių. Kam?“. Logiška, bet tai nėra nei mūsų kaprizas, nei noras užkrauti Jus papildomais darbais. Savo klientus mes mylime ir norime tiesiog palengvinti Jums darbą. Kiekvienas punktas yra svarbus. Viskas iš eilės:
 1. Kartais vieną dieną mes gauname keletą panašių „relisų“. Tam, kad išvengtume klaidų, kiekvieną „orderį „ būtina identifikuoti.
 2. Kompanija „Green Reefers AS“ turi daugiau nei 30 laivų, ir didžioji jų dalis užsuka į Klaipėdos uostą. Be to, mūsų sandėlio sistemoje kiekvienas lotas yra pririštas prie laivo, kuriuo jis atvyko, pavadinimo, jo atvykimo datos ir krovinio dokumento numerio.
 3. Vien tik laivas „Green Snow“ per 2005-uosius metus atplaukė į Klaipėdos uostą 13 kartų, „Green Frio“ – 11 kartų, „Green Arctic“ - 11 kartų. Laivų atvykimo datas ir vietą, kur yra iškraunamas  koks laivas, Jūs galite rasti skirsnyje „Agentavimas“.
 4. Kiekvienas laivas vidutiniškai atgabena nuo 15 iki 40partijų (lotų) krovinio su skirtingais konosamentais.
 5. Kai kurios kompanijos dirba su keletu prekybinių ženklų. Pateikta informacija suteikia galimybę sužinoti nuo ko atkeliavo relisas.
 6. Ne mažiau svarbi informacija – kokia kompanija gauna krovinį disponavimui. Papildomai gali būti nurodoma kompanijos atstovo vardas ir kontaktinė informacija.
 7. Kuo tikslesnis produkcijos pavadinimas su nurodytu jos dydžiu, užšaldymo ir įpakavimo tipas(pvz. silkė 300+; silkės filė 6/10; argentina H/G 200-400; lašiša 6-7 H/G ORD).
 8. Markiruotė kroviniui, turinčiam keletą mažesnių partijų, ypatingai svarbi. Pagal markiruotę krovinys gali turėti specifinę charakteristiką arba gamintoją.
 9. Krovinio kiekio charakteristika sudaro – dėžių kiekis, visas neto ir bruto. Kroviniui su nepastoviu svoriu, kaip lašišinės ir menkinės rūšys, tam, kad būtų galima jį išduoti, yra būtinas palečių ar netgi dėžių skaičius.
 10. Kai kada siuntėjas sutinka apmokėti už produkcijos sandėliavimą po „Relis orderio“ gavimo, kartais tik ribotą laiko tarpą, o kartais nori, kad visos tolesnės išlaidos pereitų pirkėjui. Tai jau Jūsų ir kliento susitarimas, ir jei Jūs mūsų neinformuosite, mes taip ir liksime nežinioje. Dėl ko sąskaitos už sandėliavimą bus išrašomos Jūsų vardu. Tokiu atveju ir vėl teks grįžti prie klausimų, kuriuos senai paniršome, besistengdami prisiminti visas ankstesnio mūsų bendravimo detales. Jeigu tokia data nenurodyta, mes nustatome sandeliavimą sekančią datą po relizo gavimo.
Ir pabaigai viena mažytė paslaptis. Prieš duodami „relisą“, raskite krovinio dokumento kopiją. Jeigu Jūs krovinio savininkas, jūs tikriausiai ją turite. Tokiame dokumente, kaip pavyzdžiui konosamentas yra nurodyti ,mūsų jau minėti 2, 4, 7, 8ir 9 punktai. Tai yra informacija, kuri sukelia daugiausiai painiavos. Jeigu iškyla sunkumai nustatant tam tikro laivo atvykimo į Klaipėdą datą, tiesiog nurodykite konosamento išdavimo datą, bet nepamirškite to paminėti.  Šiuo metu mūsų sandėlyje beveik 150 lotų. Jei Jūs pateiksite pilną informaciją, tuo padėdami mums neieškoti adatos šieno kupetoje, mes savo ruoštu padėsime Jums išvengti bereikalingų skambučių ir laiškų rašymo.
Sprendimas: "Informacijos alėja"
UAB GREEN TRANSPORT
S.Dariaus ir S.Girėno g. 9-1, LT92255 Klaipėda 
Įmonės kodas 210743890
PVM kodas LT107438917 
Tel.: +370 (46) 312683
Faks.: +370 (46) 312680